Kısaca, ıslak yetişme mevsimlerinde iyi yetişen yulaf ezmesi, İskoç mutfak geleneğinde temel bir tahıldır. Yaygın olarak İskoç unlu mamullerde kullanılan yulaf, tam tahıllı iyilik sağlar. Bu serin iklim aynı zamanda Amerikan yaban mersinine kuzeni olan yaban mersini de dahil olmak üzere çok çeşitli meyveler üretir. Bu kahvaltı gevreklerinde yaban mersini, antioksidanların yanı sıra lif ve C vitamini de sağlar; armutlar iyi bir lif kaynağıdır.

Süsleme
1½ su bardağı yulaf haddelenmiş
¼ fincan tam buğday unu
Po çay kaşığı tuz
¼ fincan bal
¼ fincan margarin, erimiş
¼ fincan doğranmış fındık
¼ fincan vanilya az yağlı Yunan yoğurt

Armut Berry Doldurma

3 olgun armut (yaklaşık 18 ons),,-inç dilimlerinde özlü, kesilmiş, *
2 su bardağı taze veya dondurulmuş yaban mersini veya çilek
1 çorba kaşığı mısır nişastası
1 çay kaşığı tarçın
Eas çay kaşığı karanfil
Po çay kaşığı tuz
2 yemek kaşığı bal
2 çay kaşığı vanilya özü

Talimatlar
Ön fırını 350 ovenF’ye ısıtın.
Tepesi hazırlamak için, orta kabın içindeki yulaf, unu ve tuzu karıştırın. Birleştirmek için iyice karıştırın; bir kenara koymak. Bal ve margarini küçük bir kapta karıştırın. Bal karışımını yulaf karışımına ekleyin; malzemeleri kaplamak için hafifçe fırlatınız. Fındıkları ilave edin. Kenara koyun.
Dolgu hazırlamak için, armut, yaban mersini, mısır nişastası, tarçın, karanfil ve tuzu orta bir kapta birleştirin. Bal ve vanilya özütünü ayrı bir küçük kapta karıştırın; Armut-Berry karışımı ile yavaşça at.
Armut meyvesi karışımını 8 x 8 inç fırın tepsisine dökün. Meyvenin üzerine yulaf sürün. Üst kısmı kahverengi olana kadar yaklaşık 30 ila 40 dakika pişirin.
Yunan yoğurt ile tepesinde, ılık veya soğuk servis yapın.
Pişirme notları
* Armut yerine dilimlenmiş elma yerine.
Tatlı olarak dondurulmuş vanilyalı yoğurt veya dondurma ile servis yapın.

Leave a comment