55g / 2oz cam erişte
225g derisiz tavuk göğsü, ince şeritler halinde kesin
2 çay kaşığı zeytinyağı
1 çorba kaşığı ince doğranmış taze soğan
2 yemek kaşığı ince doğranmış taze chives
2 tatlı kaşığı ince doğranmış kişniş
2 yemek kaşığı ince doğranmış kurutulmuş domates
3 yemek kaşığı sade un
3 yemek kaşığı su
300ml / 10fl oz yer fıstığı yağı
1 paket 22 cm / 8in banh trang pirinç kağıdı sarmalayıcılar
1 adet buzdağı marul
2 yemek kaşığı taze fesleğen yaprağı, yırtık
2 yemek kaşığı kişniş dal, yaprakları tamamen sola
tuz ve taze çekilmiş biber
Tarif ipuçları
Yöntem
Erişteyi yaklaşık 15 dakika veya yumuşak olana kadar ılık suya batırın. Bir kevgir içinde süzün ve onları üçte bölün. Temiz bir çay havlusundaki fazla nemi sıkın.

Bu sırada tavuğu bir miktar tuz ve karabiber, zeytinyağı, taze soğan, frenk soğanı, kişniş ve kurutulmuş domatesle karıştırın. Erişteyi ekleyin ve iyice karıştırın.

Un ve suyu bir araya getirerek bir macun hazırlayın.

Ruloları hazırlamaya hazır olduğunuzda, büyük bir kaseyi ılık suyla doldurun. Pirinç kağıdı ambalajını suya batırın ve 1 dakika yumuşatın. Temiz bir çay havlu üzerinde çıkarın ve süzün.

Doldurucudan büyük bir kaşık dolusu ambalajın ortasına yerleştirin ve alt kenarı doldurma üzerinde yuvarlayın, pirinç kağıdının her iki tarafını yukarı katlayın ve sonuna kadar yuvarlanmaya devam edin. Ucu, az miktarda un karışımından geçirin. Rulo, yaklaşık 7.5 cm / 3 inç boyutunda kompakt ve sıkı olmalıdır. Temiz bir tabağa yerleştirin ve tüm doldurana kadar işleme devam edin.

Yağı bir vok veya büyük bir tavada yüksek ateşte tütün sıcaklığına kadar ısıtın. Isıyı orta dereceye düşürün ve ruloları altın renginde kahverengi olana kadar birkaç defada kızartın. Birbirlerine yapışma eğilimi gösterirler, bu yüzden bir seferde sadece birkaç kez kızartın. Birbirlerine yapışırlarsa, bunları ayırmaya çalışmayın, bunu yağdan alındıktan sonra yapabilirsiniz. Her partiyi mutfak kağıdına boşaltın.

Buzdağı marul bardakları, taze fesleğen ve kişniş dalları ile servis yapın.

Leave a comment